Rehabilitacja w sporcie

Sport zarówno zawodowy jak i amatorski wiąże się z ryzykiem przeciążeń, dysfunkcji ruchowych oraz kontuzji. Mogą one wyłączyć sportowca z treningów, przygotowań do sezonu oraz różnych zawodów i rozgrywek.

Pierwsza wizyta jest to wizyta diagnostyczna na której za pomocą szeregu testów funkcjonalnych sprawdzamy możliwości i przygotowanie sportowca. Pozwala nam to indywidualnie dobrać terapie i ćwiczenia.

Dokładna analiza Kinetic Control pozwala bardzo dobrze zbadać biomechanikę narządu ruchu. Wszystkie informacje są przez nas zbierane i analizowane. W efekcie planujemy skuteczną indywidualną strategię leczenia, która pozwala na poprawę oraz jak najszybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej

Zindywidualizowane działania mają na celu:
– osiągnięcie pełni zdrowia i powrót do uprawiania sportu przez osobę, która już doznała kontuzji,
– poprowadzenie terapii i treningów w taki sposób aby zminimalizowały one ryzyko powstania urazu w przyszłości – działanie profilaktyczne.

Celem fizjoterapii sportowej jest:

– jak najbardziej optymalny i bezpieczny powrót do uprawiania sportu po kontuzji,
– przywrócenie bądź poprawa sprawności fizycznej,
– poprawa motoryki oraz koordynacji nerwowo – mięśniowej które wpływają m.in. na szybkość ruchu,
– utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu,
– wprowadzenie elementów techniki sportowej różnych dyscyplin co pozwoli nam trenować lepiej i efektywniej,
– działanie profilaktyczne – zapobieganie ewentualnym kontuzjom w przyszłości.

Oferta gabinetu FIZJO-SPORT jest skierowana zarówno do klubów sportowych, sportowców trenujących indywidualnie jak i osób amatorsko uprawiających sport. Zapewniamy profesjonalną pomoc w przypadku kontuzji oraz różnych urazów. Dbamy również o optymalną sprawność i kondycję fizyczną przez cały sezon poprzez działania profilaktyczne.

Terapeuci odznaczają się bogatym doświadczeniem i wyższym wykształceniem z fizjoterapii oraz licznymi kursami z zakresu rehabilitacji sportowej oraz treningu motorycznego.

Fizjoterapia dla aktywnych

Dla wszystkich osób amatorsko uprawiających sport zapewniamy profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną oraz zindywidualizowane treningi personalne Przyjdź i pomóż samemu sobie “zdrowo” uprawiać sport oraz osiągać coraz to lepsze wyniki. Znajdziemy słabe punkty i pokażemy jak unikać kontuzji, dbać o bezpieczeństwo w trakcie treningów, poprawić sprawność fizyczną lub wrócić do sportu po urazie.