Dietetyka

Słowo „dieta” często kojarzone jest negatywnie –  z ograniczonym ramami czasowymi okresem pełnym wyrzeczeń i ograniczeń żywieniowych. Czy słusznie? Nie! Tak naprawdę słowo „dieta” dotyczy każdego człowieka – jest ona niczym innym jak sposobem odżywiania czyli jedną z wiodących składowych stylu życia.  Odpowiednio zbilansowana jest bez wątpienia jednym z czynników zapewniających organizmowi dobrostan zarówno psychiczny jak i fizyczny.

Dietetyk – dla kogo?

Jeśli Twoim celem jest :

  • trwała zmiana nawyków żywieniowych,
  • poprawa ogólnego samopoczucia,
  • normalizacja masy ciała w zdrowy i racjonalny sposób,
  • zmniejszenie dolegliwości i uciążliwych objawów wynikających z chorób dietozależnych,
  • zapobieganie rozwojowi chorób cywilizacyjnych,
  • wspomaganie treningu poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę,
  • urozmaicenie dotychczasowego sposobu odżywiania

Dietetyk jest pierwszą osobą, z którą powinieneś się skontaktować.

Dietetyka Rzeszów

Kolejność działań

Po pierwsze – poznajmy się. Pierwsza wizyta u dietetyka w  FIZJO-SPORT jest wizytą diagnostyczną.  Rozmowa  z dietetykiem, dokładny wywiad żywieniowy, dokonanie niezbędnych pomiarów antropometrycznych oraz badanie bioimpendencyjne pozwoli dokładnie przeanalizować Twój dotychczasowy sposób odżywiania, stan zdrowia, budowę oraz skład Twojego ciała oraz  określić cele współpracy – zarówno krótko jak i długoterminowe.

Po drugie – wyznaczenie odpowiedniego toru działań. Kolejnym krokiem ku wymarzonym efektom są indywidualne zalecenia żywieniowe oraz odpowiednio dostosowany do potrzeb Twojego organizmu jadłospis  – różnorakie przepisy oraz wskazówki żywieniowe sprawią, że słowo „dieta” przestanie kojarzyć Ci się z monotonnym żywieniem lub głodówką.

Po trzecie – kontrola. Spotkanie kontrolne pozwoli określić skuteczność podjętych działań, ocenić poprzez rozmowę, zebranie pomiarów i porównanie ich z tymi uzyskanymi na wizycie pierwszej uzyskane przez Ciebie efekty oraz Twoje zaangażowanie we współpracę.

Polecane artykuły:

  • Dietetyka

    Dietetyka "Dietetyka" - słowo znane i kojarzone. Powszechnie uważa się, iż związana jest jedynie z zakresem wiedzy na temat wpływu żywności i wybranej metody żywienia na ludzki organizm. Nic bardziej mylnego! Obecna definicja słowa [...]